rejestracja@medykus.eu
Warszawa-Mokotów
ul. Ukryty Raj 1 lok.U6
730 311 312
Warszawa-Wesoła
Pl. Wojska Polskiego 114
501 239 455

Wybielanie

Lśniące, białe zęby to nasza wizytówka. Świadczą o dbaniu o siebie, poprawiają samoocenę, sprawiają, że chętnie się uśmiechamy i jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie, co może przełożyć się na sukces zarówno na polu zawodowym jak i osobistym.

Zabiegi wybielania w Medykus Warsaw Smile przeprowadzamy przy użyciu systemu amerykańskiej firmy Discus Inc. – światowego lidera w dziedzinie stomatologii estetycznej. W skład systemu wchodzi lampa ZOOM Advanced Power. Jest to kolejna – trzecia generacja lamp tej firmy, która łączy skuteczność i niską nadwrażliwość w trakcie zabiegu.

Od innych obecnych na rynku rozwiązań odróżnia ją opatentowana technologia Photo Fenton, polegająca na połączeniu działania nadtlenku wodoru jako środka wybielającego oraz tlenku żelaza jako fotoaktywatora. W wyniku reakcji między obiema substancjami powstają wolne rodniki, które są związkami odpowiedzialnymi za skuteczne usuwanie przebarwień. Światło wytwarzane przez lampę ZOOM Advanced Power wchodzi w reakcję z utlenionymi jonami żelaza (Fe3+) wykorzystując ich zdolność do powrotu do formy nieutlenionej. Cykliczne odnawianie żelaza (powrót do formy nieutlenionej) sprawia, że przez cały czas trwania zabiegu produkuje ono związki usuwające przebarwienia, co znacznie poprawia efektywność procedury wybielania.

Lampa ZOOM Advanced Power emitująca zimne światło o bardzo konkretnej długości fali stanowi niezbędny element aktywujący powyższy proces.

Efekty zabiegu wybielania

Liczne badania dowodzą, że wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku wodoru aktywowanego światłem jest bezpieczne dla zębów i dziąseł. Stopień rozjaśnienia jest u każdego z nas inny i waha się od 3 do nawet 11 odcieni (wg badań dr Druian z London Tooth Whitening Centre).

Czas jakim możemy cieszyć się efektami zabiegu zależy od wielu czynników, ale przyjmuje się, że jest to około 2 lat. Tuż po zabiegu, ze względu na większą absorpcyjność szkliwa po zabiegu, zalecana jest przez kilka dni tzw. biała dieta, a więc unikanie wszystkich potraw i płynów zawierających barwniki.

Wyeliminowanie z diety barwiących czynników (np. herbata, czerwone wino) oraz papierosów, w oczywisty sposób wpłynie na dłuższe utrzymanie efektów. Regularne wizyty u stomatologa w celu usuwania osadów również będą bardzo pomocne.

Przygotowanie do zabiegu i procedura wykonania

Przygotowanie do zabiegu wybielania ZOOM Advanced Power obejmuje wyleczenie wszystkich zębów z próchnicy, wyeliminowanie nieszczelnych wypełnień oraz oczyszczenie z kamienia i osadów.

Zabieg przy użyciu technologii ZOOM Advanced Power trwa ok. 60-90 min. Rozpoczyna się od zabezpieczenia tkanek miękkich (dziąseł, warg, policzków), następnie na przygotowane zęby nakładamy specjalny żel i aktywujemy go naświetlaniem 15 minut lampą wybielającą. Po tym czasie usuwamy żel z zębów. W czasie jednej wizyty wykonujemy 3 takie sesje.

Efekty wybielania są widoczne natychmiast po zakończeniu wizyty.

Wybielanie zębów lampą ZOOM Advanced Power to niewątpliwie szybki i skuteczny sposób na uzyskanie atrakcyjniejszego wyglądu naszego uśmiechu.

Dla osób mających więcej czasu i cierpliwszych w oczekiwaniu na efekty proponujemy również drugi sposób wybielania tzw. nakładkowy.

Przygotowanie do zabiegu nie różni się od przygotowania do wybielania ZOOM Advanced Power. Zaczyna się zatem od wyleczenia zębów i oczyszczenia z kamienia i osadów. Następnie lekarz wykonuje wyciski, na podstawie których technik przygotowuje ściśle dopasowane do naszych zębów nakładki zawierające miejsce na zdeponowanie żelu wybielającego.

Po ocenie szczelności nakładek, lekarz wykonuje szczegółowy instruktaż aplikacji żelu, a następnie wyposaża pacjenta w pierwszą porcję (zwykle połowę) żelu i nakładki.

Tak przygotowani wybielamy zęby sami nosząc nakładki w domu 4-6 godzin na dobę. Po ustalonym czasie pojawiamy się na wizycie kontrolnej, na której, jeśli wszystko przebiega prawidłowo otrzymujemy drugą porcję żelu i kontynuujemy wybielanie. Tą technika wybielanie trwa 10-14 dni.

Wyboru odpowiedniej metody dokonuje wspólnie z pacjentem lekarz na wizycie kwalifikacyjnej. W pewnych przypadkach łączymy obie metody wybielania dla najlepszych efektów.


    -   Cennik-WYBIELANIE

w gabinecie za łuk500 pln
pakiet czyszczenie i wybielanie na jednej wizycie1200 pln
na łyżkach za łuk450 pln
pojedynczy ząb80/50/50 pln

Umów się na wizytę

Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów
Warszawa-Mokotów ul. Ukryty Raj 1 lok.6
Warszawa-Wesoła Pl. Wojska Polskiego 114