rejestracja@medykus.eu
Warszawa-Mokotów
ul. Ukryty Raj 1 lok.U6
730 311 312
Warszawa-Wesoła
Pl. Wojska Polskiego 114
501 239 455

RTG

Zastanawiasz się, gdzie wykonać pantomogram w Warszawie?

W naszej Klinice oferujemy Państwu dostęp do pełnej diagnostyki RTG. Jako standard postępowania, każdemu, kto rozpoczyna z nami drogę do swojego wymarzonego pięknego i zdrowego uśmiechu, wykonujemy zdjęcie pantomograficzne.

Zdjęcie pantomograficzne

Jest to zdjęcie niezastąpione w opracowywaniu planu leczenia. Podczas badania prześwietlane są zęby, kości szczęki, żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki szczękowe. Otrzymane w ten sposób zdjęcie pozwala zobaczyć uzębienie w odpowiednim powiększeniu i na tej podstawie łatwo  określić stan przyzębia oraz wykryć zatrzymane ósemki i nieprawidłowości w budowie korzeni zębów.

Na podstawie zdjęcia pantomograficznego określamy również, które miejsca należy poddać dalszej, szczegółowej diagnostyce. W przypadku niepokojących nas odcinków wykonujemy celowane zdjęcie zębowe konwencjonalną radiografią w technice kąta prostego – rvg.

Aparaty rentgenowskie znajdują się przy każdym fotelu, dzięki czemu pacjent nie musi w trakcie wizyty przechodzić do innego pomieszczenia. Wynik badania jest natychmiast wyświetlany na monitorze w gabinecie.

CBCT zęba

Współcześnie jednak sięgamy coraz częściej po najnowocześniejsze narzędzie jakim jest tomografia wiązki stożkowej (ang. Cone Beam Computed Tomography – CBCT). W wielu przypadkach dzięki CBCT wykrywamy choroby niewidoczne na klasycznym zdjęciu zębowym rvg.

CBCT zęba to zdjęcia 3D wykonywane w wysokiej rozdzielczości. Najczęściej stosowane są przy planowaniu leczenia implantologicznego  – pozwalają na określenie kondycji kości, szerokości wyrostka zębodołowego, bliskości struktur anatomicznych oraz obecności struktur patologicznych w obszarze naszego zainteresowania. Druga dziedzina stomatologii, której nieodłącznym elementem jest CBCT to endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Badanie to pomaga odnaleźć kanały, określić ich przebieg , obecność pęknięć, perforacji, a zwłaszcza zmian okołowierzchołkowych.

Jak podaje piśmiennictwo w tej samej badanej grupie przypadków na podstawie klasycznego rvg 79% przypadków oceniono pozytywnie – bez zmian okołowierzchołkowych, podczas gdy badanie CBCT wykazało, że tylko 35% można ocenić pozytywnie. Dzięki tak dokładnej diagnostyce zmniejszamy odsetek niepowodzeń, prawidłowo kwalifikując zęby do leczenia.

Tomografia komputerowa

W wachlarzu naszych usług z zakresu rentgenodiagnostyki jest również tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych, konieczna do diagnostyki zwiększającej się cywilizacyjnie liczby dysfunkcji tego stawu.

Tomografia komputerowa zęba jest przydatna szczególnie w dziedzinie implantologii. Wykonanie zdjęcia tą metodą pozwala na poznanie wymiarów kości w celu jak najlepszego dopasowania implantów.

Kolejnym wykonywanym u nas zdjęciem jest zdjęcie cefalometryczne, które wraz ze zdjęciem pantomograficznym jest konieczne do diagnostyki przed leczeniem ortodontycznym.

W Medykus Warsaw Smile wykonujemy wszystkie opisane powyżej zdjęcia, na życzenie pacjenta są one nagrywane na płytę cd lub wysyłane w formie e-mail.


    -   Cennik-RTG

 

zdjęcie punktowe30 pln
pantomogram80 pln
zdjęcie cefalometryczne80 pln

tomografia CBCT

wycinka100 pln
szczęki150 pln
żuchwy150 pln

Umów się na wizytę

Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów
Warszawa-Mokotów ul. Ukryty Raj 1 lok.6
Warszawa-Wesoła Pl. Wojska Polskiego 114