rejestracja@medykus.eu
Warszawa-Mokotów
ul. Ukryty Raj 1 lok.U6
730 311 312
Warszawa-Wesoła
Pl. Wojska Polskiego 114
501 239 455

RTG

Zastanawiasz się, gdzie wykonać pantomogram w Warszawie?

W naszej Klinice oferujemy Państwu dostęp do pełnej diagnostyki RTG. Jako standard postępowania, każdemu, kto rozpoczyna z nami drogę do swojego wymarzonego pięknego i zdrowego uśmiechu, wykonujemy zdjęcie pantomograficzne.

Zdjęcie pantomograficzne

Jest to zdjęcie niezastąpione w opracowywaniu planu leczenia. Podczas badania prześwietlane są zęby, kości szczęki, żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki szczękowe. Otrzymane w ten sposób zdjęcie pozwala zobaczyć uzębienie w odpowiednim powiększeniu i na tej podstawie łatwo określić stan przyzębia oraz wykryć zatrzymane ósemki i nieprawidłowości w budowie korzeni zębów.

Na podstawie zdjęcia pantomograficznego określamy również, które miejsca należy poddać dalszej, szczegółowej diagnostyce. W przypadku niepokojących nas odcinków wykonujemy celowane zdjęcie zębowe konwencjonalną radiografią w technice kąta prostego – rvg.

Aparaty rentgenowskie znajdują się przy każdym fotelu, dzięki czemu pacjent nie musi w trakcie wizyty przechodzić do innego pomieszczenia. Wynik badania jest natychmiast wyświetlany na monitorze w gabinecie.

CBCT zęba

Współcześnie jednak sięgamy coraz częściej po najnowocześniejsze narzędzie jakim jest tomografia wiązki stożkowej (ang. Cone Beam Computed Tomography – CBCT). W wielu przypadkach dzięki CBCT wykrywamy choroby niewidoczne na klasycznym zdjęciu zębowym rvg.

CBCT zęba to zdjęcia 3D wykonywane w wysokiej rozdzielczości. Najczęściej stosowane są przy planowaniu leczenia implantologicznego – pozwalają na określenie kondycji kości, szerokości wyrostka zębodołowego, bliskości struktur anatomicznych oraz obecności struktur patologicznych w obszarze naszego zainteresowania. Druga dziedzina stomatologii, której nieodłącznym elementem jest CBCT to endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Badanie to pomaga odnaleźć kanały, określić ich przebieg , obecność pęknięć, perforacji, a zwłaszcza zmian okołowierzchołkowych.

Jak podaje piśmiennictwo w tej samej badanej grupie przypadków na podstawie klasycznego rvg 79% przypadków oceniono pozytywnie – bez zmian okołowierzchołkowych, podczas gdy badanie CBCT wykazało, że tylko 35% można ocenić pozytywnie. Dzięki tak dokładnej diagnostyce zmniejszamy odsetek niepowodzeń, prawidłowo kwalifikując zęby do leczenia.

Tomografia komputerowa

W wachlarzu naszych usług z zakresu rentgenodiagnostyki jest również tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych, konieczna do diagnostyki zwiększającej się cywilizacyjnie liczby dysfunkcji tego stawu.

Tomografia komputerowa zęba jest przydatna szczególnie w dziedzinie implantologii. Wykonanie zdjęcia tą metodą pozwala na poznanie wymiarów kości w celu jak najlepszego dopasowania implantów.

Kolejnym wykonywanym u nas zdjęciem jest zdjęcie cefalometryczne, które wraz ze zdjęciem pantomograficznym jest konieczne do diagnostyki przed leczeniem ortodontycznym.

W Medykus Warsaw Smile wykonujemy wszystkie opisane powyżej zdjęcia, na życzenie pacjenta są one nagrywane na płytę cd lub wysyłane w formie e-mail.


    -   Cennik-RTG

 

zdjęcie punktowe40 pln
pantomogram100 pln
zdjęcie cefalometryczne100 pln
Komplet badań RTG do ortodoncji180 pln

tomografia CBCT

wycinek140 pln
Jeden łuk180 pln
całość220 pln

Umów się na wizytę

Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów
Warszawa-Mokotów ul. Ukryty Raj 1 lok.6
Warszawa-Wesoła Pl. Wojska Polskiego 114