Strona główna » Nasze usługi » Radiowizjologia RVG

Radiowizjografia RVG

Radiowizjografia jest ważnym elementem diagnostyki stomatologicznej. Prześwietlenia wykonuje się m.in. w celu zdiagnozowania przyczyny bólu zęba, przed planowanym leczeniem protetycznym lub ortodontycznym, a także kontrolnie w celu oceny przebiegu leczenia kanałowego.

    Wyróżniamy kilka rodzajów RTG zębów:
  • punktowe – obejmuje maksymalnie do czterech zębów, wykonuje się je w leczeniu kanałowym, diagnozowaniu próchnicy, diagnostyce stanów zapalnych, ocenie leczenia implantologicznego itp.
  • pantomograficzne – inaczej panoramiczne, ukazujące wszystkie zęby, w tym położenie zębów zatrzymanych i niewyrzniętych oraz rozmieszczenie korzeni,
  • cefalometryczne – wykonywane zazwyczaj przed planowaną terapią ortodontyczną, daje obraz kości, tkanek miękkich czaszki oraz zatok przynosowych.

Nowoczesne aparaty RTG emitują zmniejszone ilości promieniowania, przez co nie ma powodu do obaw o szkodliwość tego rodzaju badania. Technologia cyfrowa pozwala na uzyskanie zdjęcia od razu na monitorze komputera, bez konieczności wywoływania go na kliszy. To wygodne rozwiązanie skracające czas oczekiwania na diagnostykę i podjęcie leczenia.

DANE KONTAKTOWE

2014 © Medykus.eu
Przychodnia Stomatologiczna MedykusPl. Wojska Polskiego 11405-075 Warszawa (Wesoła)